• ban1.jpg
  • ban2.jpg
  • ban3.jpg
  • ban4.jpg
  • ban5.jpg
  • ban6.jpg
  • ban7.jpg
Celem oferowanych usług truck assistance jest, podobnie jak w przypadku pojazdów osobowych, zapewnienie natychmiastowej pomocy w przypadku zdarzenia powodującego unieruchomienie pojazdu, zakres świadczeń dla samochodów ciężarowych oraz sposób ich realizacji jest inny. Kierowca samochodu ciężarowego, któremu przydarzyła się na drodze awaria bądź kolizja, jest w o wiele trudniejszej sytuacji, niż kierowca samochodu osobowego. Rozmiar szkody jest często znacznie większy, a pomoc samemu obie w zasadzie niemożliwa. Do świadczenia usług truck assistance potrzebny jest też inny sprzęt specjalistyczny (np. dźwigi, pojazdy do holowania), dlatego należy dysponować tutaj odrębną siecią usługodawców. 

W ubezpieczeniu truck assistance klient ma do wyboru dwa różne warianty tego produktu, które różnią się między sobą głównie sumą ubezpieczenia. Pierwszy wariant to suma ubezpieczenia 2.000 Euro a drugi wariant to suma 3.000Euro na każde zdarzenie w okresie ubezpieczenia. Dodatkowo do każdego z wariantów przysługuje kwota 500Euro na koszty zakwaterowania i dojazdu dla kierującego.
Pomoc dla poszkodowanego przysługuje zarówno po wypadku drogowym, awarii, braku paliwa, kradzieży pojazdu  na terenie całej Europy łącznie z Europejską częścią Rosji. Za awarię uważa się również rozładowanie akumulatora, awaria świateł, wycieraczek, pasow bezpieczeństwa, awaria ogumienia (w tym przebicie opony).

Pomoc dla poszkodowanego odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który jest niezbędny min. do podniesienia pojazdu.  
Dodatkowo oprócz podstawowych świadczeń tj., np. naprawa na miejscu zdarzenia, podnoszenie pojazdu czy holowanie, w ofercie znajdują się również inne przydatne świadczenia, jak np. pomoc medyczna dla załogi pojazdu, zakwaterowania w hotelu, dozór ładunku, organizacja pomocy w przeładunku towaru, tłumaczenie telefoniczne, dostarczenie części zamiennych.

AM